Bardzo często w naszych domach czy mieszkaniach możemy spotkać psa, który staje się dla nas szczególnym towarzyszem naszego codziennego życia i którego traktujemy jako wyjątkowego członka naszej rodziny. Czasami nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego jak obecność psa w naszym codziennym życiu pozytywnie wpływa na nas samych, ale także na nasze dzieci, które z pewnością będą spędzały mnóstwo czasu z naszym domowym czworonogiem.

dzieci i piesNasze dzieci w dzisiejszych, trudnych czasach często są narażone na różnego rodzaju stresy, który negatywnie wpływają na ich zachowanie i samopoczucie. Posiadając jednak w swoim domu psa, z którym nasze dziecko będzie bardzo często się bawić i które także dzięki opiece nad nim nauczy się odpowiedzialności i troski o zwierzęta, poprzez bezpośredni kontakt z naszym psem zredukuje także oddziaływanie stresu na jego organizm i samopoczucie. Zabawa z psem, do której posłużą różne zabawki – https://www.naszezoo.pl/pl/c/Zabawki-dla-psa/105, może być skutecznym lekiem na stres dla naszego dziecka, dzięki czemu będzie się ono znacznie lepiej czuło i rozwijało. Powstały także specjalne ośrodki, dogoterapi, w których na przykład dzieci nadpobudliwe bawią się z specjalnie szkolonymi do tego celu psami, dzięki czemu poziom ich agresji znacznie się pomniejsza.

Nie powinniśmy, więc ograniczać kontaktu naszego dziecka z psem jednak dobrze jest obserwować jak nasze dziecko z takim psem się bawi oraz nauczyć go, czego naszemu pupilowi robić nie wolno oraz jak odpowiednio się nim opiekować. Obecność psa w naszym domu czy mieszkaniu ma, więc wiele pozytywnych aspektów, dzięki którym coraz więcej ludzi decyduje się na zakup szczeniaka.