Podstawowym warunkiem dobrze zrobionego makijażu jest posiadanie profesjonalnych środków do makijażu. Wśród takich środków należy wymienić najpierw dobry podkład, a następnie dobre pudry, kredki i tusze do rzęs. Dzięki ich użyciu robiony makijaż będzie naprawdę pięknie wyglądał, a jednocześnie nie będzie on zbyt wyrazisty, a jedynie dobrze dostosowany do wyglądu kobiecej twarzy.

Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że każda kosmetyczka powinna posiadać dobre narzędzia służące do robienia makijażu. Będą one pozwalały na wykonywanie precyzyjnego konturowania twarzy i tuszowanie wszelkich niedoskonałości kobiecej twarzy. Dobrze jest również stosować dobry krem nawilżający, który będzie regenerował skórę przed nakładaniem na nią kolejnego makijażu.

Już po odpowiednim przygotowaniu skóry twarzy będzie można nałożyć na nią rimmel lasting finish (http://pl.rimmellondon.com/produkty/twarz/podkład-lasting-finish-nude). Ten podkład jest bardzo odporny na działanie różnych środków drażniących i przez długi okres czasu utrzymuje się na kobiecej twarzy. Dzięki temu kolejne elementy makijażu nakładane na twarz mogą się na niej bardzo dobrze utrzymywać i pięknie prezentować.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że rimmel lasting finish może nadać kobiecej twarzy zupełnie nowego blasku poprzez jej rozjaśnienie. Na pewno każda kobieca twarz co jakiś czas potrzebuje rozjaśnienia, dzięki któremu zyskuje zupełnie nowy wyraz i może wyjątkowo pięknie się prezentować. W razie potrzeby można na taki podkład nałożyć nieco ciemniejszy makijaż, który będzie sprawiał, że twarz stanie się bardziej poważna.