14Ból to sygnał od naszego organizmu, który pragnie zwrócić nam uwagę, że dzieje się coś niedobrego. Nie zawsze świadczy on o poważnych problemach zdrowotnych, jeśli jednak nie ustępuje, utrzymuje się powyżej trzech dni lub ciągle wraca, oznacza to, że pora na działanie.

Co mogę zrobić?

Na pewno nie można lekceważyć żadnych objawów bólu. Najczęściej bóle w nogach pojawiają się w zgięciach kończyn. Oznacza to, że mamy problem ze stawami. Powinniśmy zatem udać się do lekarza. Jeśli kolana strzykają, być może w kolanach zbyt mało jest mazi. Często powoduje to ból i dyskomfort. Lekarz przepisuje wówczas najczęściej preparat zwany synvisc (bolikolano.pl/o-synvisc-i-synvisc-one.html). To środek pomagający we wspomnianych wyżej dolegliwościach. Występuje on także w nieco innej wersji pod nazwą synvisc one.

Czy to na pewno stawy?

Jeśli nie masz pewności, że bolesność nóg związana jest ze stawami, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem. Może on przecież dotyczyć innych schorzeń takich jak borelioza, reumatyzm, zakażenie bakteriami, nieleczony uraz. Chorób związanych z bólem kolan jest bez liku. Doktor z pewnością będzie wiedział co robić, by postawić diagnozę i wdroży odpowiedni plan leczenia.

Będzie to także świetna okazja ku temu, by zrobić badania potwierdzające stawiane hipotezy. Tylko one dają jasną odpowiedź na dręczące nas pytanie „co mi jest?”. Najczęściej wykonuje się badanie RTG, prześwietlenia, tomografię komputerową. Warto także zrobić badanie krwi, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku i nic nam nie dolega.