Trzeba przyznać, że zatkany nos bez kataru należy do najczęstszych objawów alergii. Jednak zdarza się, że taki objaw występuje jednorazowo, a wówczas nie trzeba nim tak bardzo się przejmować. Dzieje się tak na przykład wówczas, gdy jakaś osoba weszła w kontakt z zupełnie nowym dla siebie otoczeniem, w którym doszło do nagromadzenia dużej ilości czynników drażniących. Jeżeli taka sytuacja była jednorazowa, to raczej nie należy się przejmować tym, że ktoś choruje na alergię. Poza tym można stwierdzić, że w obecnych czasach nawet zwykłe środki do prania potrafią być bardzo drażniące i trudno rozpoczynać leczenie alergii u osoby, u której jednorazowo wystąpiła jakaś reakcja alergiczna po skorzystaniu z nowego proszku do prania.

Wśród częstych objawów alergii (http://www.alergia-allegra.pl/poradnik.html) znajdują się także reakcje skórne, pojawiające się właśnie w kontakcie na przykład z proszkiem do prania czy jakimiś rodzajami roślin oraz bóle i zawroty głowy z towarzyszącą im gorączką. Trzeba przyznać, że tego rodzaju alergii objawy mogą być bardzo mylące, dlatego muszą one zostać bardzo dokładnie przebadane, zanim u jakiegoś pacjenta zdiagnozuje się właśnie alergię. Mogą one bowiem towarzyszyć wielu innym chorobom lub wprost na nie wskazywać.

Jednocześnie w niektórych przypadkach świadczą one o tym, że sama alergia zaczęła się bardzo nasilać i najprawdopodobniej powinna być leczona przy użyciu silniejszych środków. Dlatego wydaje się, że nie należy lekceważyć żadnych objawów alergii, nawet tych, które nie wydają się być groźne.