Dla wielu kobiet nietrzymanie moczu jest bardzo wstydliwą dolegliwością, o której nawet wstydzą się mówić. Jednak występowanie takich problemów może się okazywać naprawdę nieuchronne z biegiem lat.

Nietrzymanie moczu bardzo często występuje w trakcie ciąży, ponieważ pod wpływem zmian hormonalnych w organizmie kobiety zachodzą zmiany, które powodują obniżenie sprawności funkcjonowania systemu moczowego. Przyczyn może być oczywiście o wiele więcej. Jedną z nich są nagłe zaparcia, które również mogą mieć jakąś głębszą przyczynę. Zdecydowanie warto jest pamiętać o tym, że na pewno nie można lekceważyć tego problemu. Jeśli chcemy poradzić sobie z jego przyczynami, to warto jest udać się do odpowiedniego urologa, który będzie w stanie poradzić nam na temat tego, jak efektywnie leczyć tego typu schorzenia. Warto jest pamiętać, że nawet w samodzielnym zakresie istnieją metody, które mogą okazać się efektywne. Ćwiczenie mięśnia Kegla jest dzisiaj naprawdę często polecanym rozwiązaniem, które pozwala efektywnie zapanować nad takimi problemami. Czasami przyczyną naszych dolegliwości może być również zbyt duże zmęczenie fizyczne. Warto jest sprawdzić, czy na przykład obniżając intensywność prowadzenia treningu sportowego, nie zyskamy o wiele więcej komfortu w zakresie trzymania moczu.

Powodów, dla których trudno jest wstrzymać mocz, może być bardzo wiele. Niektóre wydają się nawet bardzo oczywiste. Jednak to nie o powodach i przyczynach powinno się mówić, a o sposobach wali z daną dolegliwością. Więcej informacji na ten temat można odszukać na stronie http://tena.pl/kobiety/.