Ciąża to niezwykle ważny okres – nie tylko dla nienarodzonego dziecka, ale również jego mamy. Zwiększone zapotrzebowanie energetyczne organizmu na podstawowe składniki odżywcze sprawia, że kobiety spodziewające się dziecka powinny kompleksowo zadbać o prawidłową dietę uwzględniającą wszystkie niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka substancje.

Każda mama chce dla swojego potomstwa jak najlepiej, dlatego też panie spodziewające się dziecka z pewnością powinny w swojej diecie uwzględnić magnez. Pierwiastek ten bierze udział w budowaniu układu kostnego płodu, zapobiega skurczom macicy, a tym samym przedwczesnemu porodowi, ale też w pozytywny sposób wpływa na nastrój kobiety w ciąży, która ze względu na zachodzące w jej organizmie zmiany hormonalne często odczuwa jego wahania. Jak widać, przyjmowanie magnezu jest niezwykle ważne zarówno dla nienarodzonego dziecka, jak i jego mamy. Ten cenny pierwiastek obecny jest w kakao, ziarnach słonecznika, kaszy jaglanej, orzechach, roślinach strączkowych, ryżu czy płatkach owsianych.

Trzeba jednak mieć świadomość, że magnez pochodzący z produktów żywnościowych jest bardzo słabo przyswajalny. Dlatego też najlepszym sposobem na uzupełnienie jego niedoborów będzie zażywanie suplementów diety Magne B6 (https://www.magneb6.pl/dla%20kogo%20magnez/rola-magnezu-w-ciazy) przeznaczonych właśnie dla kobiet w ciąży. Jego regularne stosowanie pozwoli w skuteczny sposób dostarczyć odpowiednią ilość tego pierwiastka, co ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka i samopoczucia przyszłej mamy.