Kiedy nieprawidłowo się odżywiamy w pierwszej kolejności ma to przełożenie na nasze zdrowie i codzienne samopoczucie. To właśnie dobre i zdrowe jedzenie jest podstawowym motorem dodającym nam energii i witalności na co dzień. Z kolei jedzenie niezdrowe – to znaczy zawierające trudno przyswajalne dla organizmu substancje, zubaża go i powoduje występowanie różnych chorób.

Nieprawidłowe odżywianie się odczuwa w pierwszej kolejności między innymi wątroba. Dlatego co jakiś czas niezbędna jest dieta odtruwająca ten narząd. Wątroba sama w sobie spełnia szereg funkcji związanych zarówno z gospodarką magazynową, jak i z termoregulacją, czy z oczyszczaniem. Stale narażona jest na kontakt z tymi najbardziej szkodliwymi substancjami, które trafiają do naszego organizmu, dlatego co jakiś czas należy zadbać o oczyszczającą dietę, choć najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie zdrowej diety na co dzień.

Czy wątroba boli? Niestety, z uwagi na nierzadko duże obciążenia, narząd ten może zachorować. Bóle wątroby mogą być mniej lub bardziej uciążliwe. Oprócz tego, że wątroba boli, może także ulec powiększeniu i może jej towarzyszyć obrzęk. Jak boli wątroba zazwyczaj również mamy problemy z apetytem, rozregulowuje się ponadto ciepłota ciała. Choroby wątroby mogą być różne. Jedną z najczęściej występujących jest jej wirusowe zapalenie, na które lekarz przepisuje zazwyczaj konkretne medykamenty. Inne wątrobowe choroby (http://essentiale.pl/najczestsze-choroby-watroby ) to na przykład marskość wątroby.  Warto im przeciwdziałać stosując na co dzień lekką i zdrową dietę.